Doktor Fizik Sağlık Bilgi Merkezi

Doktor Fizik, 2016 yılından bu yana sizlere sağlığınız için en güncel ve en güvenilir bilgileri ulaştırmak amacıyla varlığını sürdüren bir sağlık platformudur. Başta beyin, sinir, kas, kemik ve eklem sağlığı olmak üzere çeşitli konularda en çok merak edilenleri araştırıp en doğru bilgileri sunabilmek için yoğun çalışmalar yürütmekteyiz.

Alanında uzman sağlık profesyonelleri tarafından özenle hazırlanan ve sürekli güncellenen 500 den fazla içerik ve 32 konu başlığı ile Doktor Fizik bilgi merkezimiz her geçen gün zenginleşiyor. Aradığı konularda en güncel bilgilere en kısa sürede ulaşmayı bekleyen hasta ve hasta yakınları için kapsamlı, güvenilir bilgi kaynağı oluşturmayı hedefliyoruz.

Ayrıca makale paylaşımları ile literatür kaynaklarında aramayı kolaylaştırırken, konunun meraklılarına da bilgi kaynakları sunuyoruz.

Tıbbi standartlar değiştikçe veya okuyucularımızdan geri bildirim aldıkça içeriklerimizi güncelliyoruz. Doktorfizik, tutku ve özveri ile sağlık alanına, eğitime, halka ve bilime yenilikçi bakış açısı ile ışık tutmayı hedefleyen bir kuruluştur.

Yazar Kadromuz

Prof. Dr. Engin Çakar

Prof. Dr. Engin Çakar

Prof. Dr. Engin Çakar tıp fakültesini 1999 yılında GATA ‘da tamamlamıştır. Uzmanlık alanları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Algoloji (Ağrı Tedavisi) ve Elektrodiagnostik Nöroloji’dir. GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Algoloji (Ağrı Tedavisi) uzmanlıklarını tamamlamıştır.

Uzman Doktor İlknur Saral

Uzman Doktor İlknur Saral

İlknur Saral, ilk görev yeri olarak Ağrı Devlet Hastanesinde çalıştı. Daha sonra İstanbul’da yer alan Medicana Çamlıca hastanesinde 1 yıl görev yaptıktan sonra yine İstanbul’da yer alan Medipol Üniversitesi Hastanesinde 3 yıl boyunca hastalarına hizmet verdi. 2016 senesinde Memorial ailesine katılan İlknur Hanım, halen Memorial Şişil Hastanesinde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet Ali Taşkaynatan

Prof. Dr. Mehmet Ali Taşkaynatan

Prof. Dr. Mehmet Ali Taşkaynatan, boyun ağrıları, bel ağrıları ve enjeksiyon uygulamaları alanlarında uzmanlaşmıştır. Tıp fakültesi eğitimini 1994 yılında GATA tıp fakültesinde tamamlamıştır. 2006 yılında doçent, 2013 yılında profesör ünvanını kazanmıştır. 2018'den bu yana Memorial Ataşehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'nde görev almaktadır.

Fizyoterapist Kayropraktik Uzmanı Ece Öndeş

Fizyoterapist Kayropraktik Uzmanı Ece Öndeş

2016’dan bu yana Şişli Memorial Hastanesi’nde Fizyoterapist olarak görev alan Zeynep Ece Öndeş, 2012'de Bahçeşehir Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü ikincilikle bitirerek mezun olmuştur. Daha sonra 2016-2019 yılları arasında yine Bahçeşehir Üniversitesi'nde Kayropraktik alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Ece Öndeş, yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitimler ve seminerlere katılarak bilgi birikimini zenginleştirmiştir. Berlin, Budapeşte, Düsseldorf, Köln, Leverkusen gibi şehirlerde fizyoterapi ve kayropraktik alanlarında sertifikalar almıştır.

Uzman Doktor Deniz Doğan

Uzman Doktor Deniz Doğan

Uzm. Dr. Deniz Doğan tıp fakültesi eğitimini 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Tıpta uzmanlık eğitimini 2015 yılında Trakya Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Mecburi hizmetini Silopi Devlet Hastanesi’nde yapmıştır. Şu anda Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmaktadır.

Uzman Doktor Ender Salbaş

Uzman Doktor Ender Salbaş

Uzman Doktor Ender Salbaş, lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde 2008 yılında tamamlamıştır. 2009 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında uzmanlık eğitimine başlamıştır. 2013 yılında uzmanlık eğitimini de başarıyla tamamlayarak Uzman Doktor sıfatını almaya hak kazanmıştır.